Ne respectam promisiunile si investim in viitorul copiilor nostri!

Titlul Proiectului: Reabilitare si modernizare scoala gimnaziala nr. 1, Comuna Fundeni, Judetul Calarasi

Primăria comunei Fundeni, implementează , în calitate de beneficiar, proiectul: “REABILITARE SI MODERNIZARE SCOALA GIMNAZIALA NR. 1, COMUNA FUNDENI, JUDETUL CALARASI”, proiect finanțat prin Programul National de Dezvoltare Locala 2.

Valoarea totală a proiectului este de 4.019.767,47  lei.

În data de  29.03.2019,  a fost emisa autorizatia de construire, iar in data de 03.04.2019, a fost emis  ordinul de începere a lucrărilor,  pentru proiectul menționat mai sus .

Termenul de executie al lucrărilor este de maxim 8 luni de la data emiterii ordinului de incepere a lucrarilor .

Obiectivul general al proiectului constă în îmbunătățirea infrastructurii și a procesului educațional din unitatea de învățământ obligatoriu din comuna Fundeni, prin creșterea gradului de confort al elevilor,  pentru asigurarea unui proces educațional la standarde europene în vederea creșterii calității activităților școlare și a infrastructurii educaționale.

Prin intermediul acestui anunț, dorim sa ne cerem scuze elevilor și locuitorilor din zona școlii pentru disconfortul creat.

Primar,

Cartusanu Gheorghita

Vezi format PDF: Reabilitare si modernizare scoala gimnaziala nr. 1 Comuna Fundeni Judetul Calarasi